Tragédie u Dyje: Dva mrtví

 

tragédie u dyje

V tragédii se proměnil střet dvou osobních aut na silnici mezi obcemi Dyje a Tasovice v páteční dopravní špičce před třetí hodinou odpoledne, při němž zemřeli dva lidé a tři se zranili.
Dvacetiletý řidič osobního Citroenu dostal zřejmě ve vysoké rychlosti smyk a přejel do protisměru. Tam se střetl s osobním Opelem. „Pravděpodobný viník nehody na místě zemřel, stejně jako jeho pětačtyřicetiletá spolujezdkyně. Těžce zraněná je třiadvacetiletá spolucestující, která byla transportována letecky do brněnské fakultní nemocnice. V autě cestoval i čtyřměsíční kojenec, ten má lehké zranění. Řidič protijedoucího auta byl zraněn těžce,“ informoval krajský policejní mluvčí Bohumil Malášek.
K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Znojma. „Po příjezdu jednotky bylo zřejmé, že situace je vážná. Jedno vozidlo zůstalo po střetu na střeše. Cestovali v něm čtyři lidé včetně asi čtyřměsíčního dítěte. Dva cestující nehodu nepřežili. Hasiči tři členy posádky vyprostili, stejně jako zaklíněného řidiče druhého havarovaného vozu,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Doplnil, že hasiči po vyšetření nehody odklidili vraky aut a poté odjeli na základnu. Na místě zasahovali tři hodiny.