Tragická srážka na silnici mezi Pavlic: Pět mrtvých a tři zranění. Zemřelo i vážně zraněné čtyřměsíční dítě

Aktualizováno. Při čelní srážce dvou osobních aut na silnici mezi Pavlicemi a Vranovskou Vsí minulé pondělí zemřeli čtyři lidé a další tři se zranili. O dva dny později, ve středu večer zemřel vážně zraněný čtyřměsíční chlapec.

Do protisměru u Pavlic vjel řidič osobní Audi A6 s rakouskou registrační značkou směřující od Znojma a zde se střetl s osobním VW Passatem. Následně došlo k nárazu do Škody Fabia jedoucí za VW. Ke kolizi došlo na horizontu, když šofér Audi předjížděl nákladní auto v nepřehledném stoupání přes plnou středovou čáru. „Následky této nehody jsou velmi smutné. Na místě přišli o život tři cestující z vozidla Audi A6. Ve vozidle VW Passat přišla o život 26letá řidička, která cestovala se svým malým dítětem,“ potvrdila mluvčí policie Kamila Haraštová. Jak sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michela Bothová, ve velmi vážném stavu byla do brněnské nemocnice dopravena mladá žena cizinka z Audi A6, v kritickém stavu bylo do dětské nemocnice v Brně letecky transportováno čtyřměsíční dítě, které za dva dny zemřelo. Zraněný řidič Škody Fabia byl převezen do nemocnice ve Znojmě. Podle neoficiálních informací muž je příbuzný zemřelé mladé ženy a dítěte. Silnice byla v pondělí kvůli vyšetřování a dokumentování uzavřena až do pozdních nočních hodin. Provoz se podařilo obnovit až po desáté večer. U nehody zasahovali hasiči ze Znojma a Moravských Budějovic. Z Audi A6 vytáhli pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vážně zraněnou spolujezdkyni. Z VW vyprostili dítě. Zajistili místo nehody proti požáru a úniku provozních kapalin. Během zásahu nasvítili okolí dopravní nehody.

Zprávu a foto najdete také ve 47. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

FOTO: Hasiči JMK