Tragický čtvrtek: těžce zranění řidiči

???????????????????????????????Tragický čtvrtek (Havraníky) 3???????????????????????????????

Smolný čtvrtek, i tak by se dal nazvat 12. listopad, kdy se staly tři dopravní nehody, při nichž se vážně zranili tři řidiči. Shodou okolností následující den pátek byl 13. listopadu. První nehoda se stala o půl čtvrté odpoledne na silnici první třídy ze Znojma do Pohořelic. Osmadvacetiletý muž z Brna jel v dodávce VW domů. Asi tři kilometry za Znojmem na rovném úseku vyjel do příkopu a pak čelně narazil do stromu. Při nárazu se vážně zranil. Z místa dopravní nehody byl sanitkou převezen do nemocnice v Brně. Dechová zkouška vyloučila alkohol. Na autě vznikla škoda zhruba osmdesát tisíc korun.

Šoféra dopravil do nemocnice v Brně vrtulník

Jen co dopravní policisté ukončili šetření této havárie, museli se ihned přesunout k další vážné nehodě. Stala se pár minut před půl šestou na stejné silnici mezi Olbramovicemi a Branišovicemi. Osmačtyřicetiletý šofér z Vyškovska jel se Škodou Pickup směrem na Branišovice. Při průjezdu pravotočivé zatáčky najel částečně do protisměru, kde se střetl s právě jedoucím Fordem Fiesta, který řídila šestačtyřicetiletá žena z našeho regionu. Oba řidiči se po nárazu vážně zranili. Muže transportoval do nemocnice v Brně vrtulník. Ve stejném městě, ale v jiné nemocnice byla hospitalizována i zraněná žena. Dechové zkoušky na alkohol nebylo možné provést na místě vzhledem ke zdravotnímu stavu řidičů. Krev jim byla proto odebrána v nemocnici. Silnice byla zcela průjezdná až v devět hodin večer.

Mladík podcenil rychlost, s autem skončil v poli

Zřejmě příliš spěchal mladík v Renaultu Twingo při jízdě z Havraníků do Znojma. Dvacetiletý řidič o půl sedmé večer pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění mírné levotočivé zatáčky. Dostal smyk, vyjel ze silnice a v poli se s vozem ještě přetočil koly vzhůru. S lehkým zraněním byl převezen do znojemské nemocnice. Dechovou zkoušku na alkohol měl negativní. Škoda na autě je asi sto dvacet tisíc korun. „Přesná příčina a míra zavinění všech tří nehod je předmětem dalšího šetření policistů,“ potvrdila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.