Tragický střet na nové silnici u Lechovic

„První daň“ v podobě mrtvého řidiče a druhého těžce zraněného si vybrala nehoda na nedávno otevřeném obchvatu kolem Lechovic. V pondělí kolem osmé hodiny ráno, se v úseku mezi křižovatkou na Borotice a Čejkovice srazila dvě nákladní auta. Jeden řidič po střetu zemřel na místě a druhého transportoval vrtulník Záchranné zdravotnické služby do nemocnice v Brně. „Podle prvotních informací jeden z řidičů přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a tam se čelně střetl s protijedoucím. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Policisté téměř celý úsek nového obchvatu kolem Lechovic zcela uzavřeli a dopravu odkláněli přímo přes Lechovice.

U nehody zasahovali hasiči. Nejprve vyprostili zraněného šoféra, který skončil s vozem mimo silnici. Poté vyprostili z auta i druhého řidiče, který při nehodě zemřel. Jednotky zajistily prostor proti požáru a zasypaly uniklé provozní kapaliny. Odklízení nepojízdných vozidel a úklid silnice s pomocí těžké techniky skončil až po osmé večer. Vzhledem k tomu, že část silnice je po střetu nákladních aut poškozená, je zde nové dopravní značení. Ve směru od Brna je rychlost snížena na 50 kilometrů v hodině a ve směru od Znojma na 70 kilometrů. V těchto místech je také zakázáno předjíždění. Provoz na obchvatu byl obnoven až v úterý ráno.

Policisté k řádnému objasnění této vážné dopravní nehody uvítají i další svědectví kolemjedoucích. „Jestli má někdo záznam palubní kamery, který by jim k těmto účelům mohl posloužit, nechť se ozve na linku 158,“ vyzvala řidiče Drahokoupilová.

FOTO: Policie Znojmo

Zprávu najdete také v 38. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.