Tragický střet nedaleko Dyjské křižovatky: Mrtvý řidič a tři těžce zranění

 

Čelní srážka dvou osobních aut na státní silnici mezi Dyjskou křižovatkou Lechovicemi ukončila v neděli krátce po poledni život jednoho z řidičů. Další tři osoby se vážně zranily a museli je vyprostit hasiči, stejně tak mrtvého řidiče. „Všichni tři pacienti byli při vědomí, ale utrpěli nestabilní a život ohrožující poranění. Dva zranění byli letecky dvěma vrtulníky transportováni do brněnské nemocnice, třetí byl sanitním vozem převezen do znojemské nemocnice,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Truksová. Doplnila, že jeden vrtulník byl vyslán Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje, druhý byl z Vysočiny. K nehodě vyjely i pozemní posádky. Vůz, v němž zemřel řidič, se po střetu převrátil na střechu a začal hořet. „Při našem příjezdu automobil již nejevil známky hoření. Někdo z kolem projíždějících řidičů oheň uhasil. Hasiči obě vozidla zabezpečili proti požáru,“ potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Provoz na státní silnici mezi Dyjskou křižovatkou a odbočkou na Tasovice byl uzavřen a doprava byla odkláněna po vedlejších komunikacích. Podle policejního mluvčího Petra Zámečníka předběžná příčina nehody není zatím známa: „Policisté událost dokumentují, zjišťují příčiny dopravní nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků.“

Naštěstí jen s lehkými zraněními skončily čtvrteční kolize a havárie na silnicích našeho regionu. Ke střetu dodávky a osobního auta, při němž se lehce zranili oba řidiči a jejich spolujezdci, došlo krátce po jedné hodině v noci nedaleko Lechovic. „Řidič dodávky zřejmě usnul mikrospánkem, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním autem značky Toyota. Žádný z šoférů alkohol nepil. Škoda na vozidlech je kolem půl milionu korun,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová. Kvůli zdravotní indispozici přestal na chvíli ovládat osobní auto před desátou večer řidič ve Znojmě Oblekovicích a vyjel mimo komunikaci. Policisté tuto událost proto nešetří jako dopravní nehodu. Nepřiměřená rychlost stojí za havárií motorkáře nedaleko Božic, který se lehce zranil. Naopak bez zranění se obešla dopolední kolize ve Znojmě na Sokolské ulici, kde do sebe narazila nákladní Avia a motorka. „Vzhledem k tomu, že nedošlo ke zranění ani velké škodě, nehodu jsme nešetřili, řidiči si vše potřebné vyřešili prostřednictvím euro formuláře,“ sdělila Musilová.

FOTO: Hasiči JMK

Zprávu najdete také v 25. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, regionální noviny.