Třetí díl napsal aerobikový Pohár Federací v Nitře

Lis 4th, 2019 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Třetí říjnový víkend se ve slovenské Nitře uskutečnilo 3. kolo Poháru Federací v gymnastickém aerobiku. Mezi více než patnácti kluby z Česka a Slovenska zde měl své zastoupení i znojemský klub Aerobic Professional Znojmo.

První soutěžní den mezi 50 konkurentkami zabodovala v kategorii 12 – 14 let reprezentantka klubu Anna Klepáčková a pro Znojmo tak získala cenný kov v podobě stříbrné medaile. Druhý soutěžní den měl znojemský aerobik na závodní ploše několikanásobné zastoupení. V nejmenší kategorii NG 6 – 8 let vybojovala pětice ve složení Nelinka Hrdličková, Sofinka Boudná, Anička Křenecká, Dominička Kořínková a Vaneska Jebáčková se ziskem 12.500 bodů stříbrnou medaili.

V kategorii NG trio měla bronzovou medaili na dosah děvčata Dominička Kořínková, Vaneska Jebáčková a Anička Křenecká, o pouhého 0.05 bodu skončily na 4. místě (13.250 bodů). Hned za nimi se umístilo trio ve složení Nelinka Matoušková, Nelinka Hrdličková a Sofinka Boudná (13.200 bodů).

V sólech měla k medaili nejblíže Nelinka Matoušková (14.650 bodů), která podala skvělý výkon, ale medaile jí stejně jako triu o pět setin bodu unikla. Technicky nejlepší sestavu ze všech závodnic ve své kategorii zajela teprve osmiletá Dominička Kořínková, která obsadila krásné 11. místo (od technických rozhodčích dostala stejnou známku jako vítězka kategorie z bratislavského klubu). Dále se pak umístily závodnice Sofinka Boudná, Anička Křenecká, Vaneska Jebáčková a Nelinka Hrdličková. Nejmenší děvčátka si za svoji bojovnost a nadšení pro věc zaslouží obrovskou pochvalu!

Ve starší kategorii ND 9 – 11 let nejlépe dopadla Natali Fučíková, která obsadila s výsledkem 16.000 bodů 8. místo. Dále v této kategorii vzorně svůj klub reprezentovaly závodnice Ema Semotamová, Eliška Kročilová, Viktorie Zifčáková, Karolína Caklová a Nikola Hegerová. V kategorii ND trio se umístila děvčata Nikola Hegerová, Eliška Kročilová a Eliška Kratochvílová na 13.místě (14.400 bodů).

V Dance Aerobiku se s novou sestavou ukázala děvčata Natali Fučíková, Ema Semotamová, Viktorie Zifčáková, Nikola Hegerová, Eliška Kročilová, Eliška Kratochvílová, Pavla Kadlecová a Kateřina Matulová a po vyrovnaném souboji s ostatními kluby si odváží krásné 7.místo.

Znojemské aerobičky za necelý měsíc čeká poslední závod sezóny, na který se už teď poctivě připravují, aby mohly podat co nejkvalitnější výkony a úspěšně tak završit závodní sezónu.