Tříkrálová sbírka překročila dvoumilionovou hranici

Tříkrálová sbírka v Lukově

Částku 2 016 318 korun, kterou ani znojemská Charita nečekala, vybrali letos o Tříkrálové sbírce koledníci na Znojemsku. Je to téměř o šedesát tisíc korun více než v loňském roce. Po domech s prosbou o příspěvek pro chudé, nemocné a hendikepované se rozešlo 485 skupinek. Tam, kde nechodili koledníci, byly na obecních úřadech nebo v obchodech pokladničky. „Lidé byli letos mimořádně štědří, za což jim velmi děkujeme. Děti navíc dostávaly od lidí sladkosti. Například ve Vratěníně se musely několikrát vrátit, aby vysypaly obsahy svých batohů, protože byly plné dobrot,“ přiblížil koledování koordinátor Tříkrálové sbírky Ludvík Mihola.

Peníze z Tříkrálové sbírky půjdou na celostátní, zahraniční a regionální pomoc. Znojemské Charitě se vrátí 65 procent z vykoledované částky. A jak je využije? Na nákup trvanlivých potravin pro chudé a polévku pro lidi bez domova, podporu sociálně slabých rodin s dětmi, na ošetřovatelskou a pečovatelskou službu pro nemocné a seniory, domácí hospicovou péči, osobní asistenci hendikepovaným a další charitativní služby.

Tabulku s celkovými částkami, které lidé darovali v jednotlivých obcích a městech na Znojemsku najdete v 5. čísle Znojemského týdne.   

Více se dočtete v 5. čísle tištěného vydání Znojemského týdne.