Tříkráloví koledníci se vydali na cestu i na

Stovky malých a velkých koledníků se od začátku ledna vydávají do domácností našeho regionu. Klepou na dveře a prosí o příspěvek pro lidi v nouzi, nemocné a hendikepované, který jim pomůže ulehčit jejich nelehký životní úděl. Tříkrálovou sbírku u nás pořádá Oblastní charita Znojmo. Výtěžek použije na projekty, které zkvalitní její služby, například na osobní asistenci pro osoby, které potřebují každodenní pomoc, na domácí hospicovou péči nebo pro sociálně vyloučené rodiny.  V Lukově se Tříkrálová sbírka konala v sobotu. „Kdo nám otevřel, ochotně přispěl do pokladničky. Někteří lidé koledníkům nabízeli čaj na občerstvení a podarovali je ovocem a sladkostmi,“ popsal Lukovák Jan Havelka, který děti doprovázel a je i pracovníkem znojemské Charity. Dodal, že za finanční dar napsali nad dveře každého domu či bytu křídou K + M + B (Christus Mansionem Benedicat), což v překladu znamená „Kristus žehnej tomuto domu“.

Zprávu a foto najdete také ve 2. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Na snímku nahoře jsou koledníci v Lukově,  vlevo dole v Hlubokých Mašůvkách, vpravo dole ve Ctidružicích a zcela dole v Hostimi.