U Načeratic opět vyhasl mladý život

U Načeratic zemřel řidič 1U Načeratic zemřel 2U Načeratic zemřel 3

Asi příliš rychlá jízda šoféra spojená s nebezpečným předjížděním, stojí za středeční smrtelnou nehodou na silnici mezi Znojmem a Načeraticemi. Mladý muž dostal řidičský průkaz teprve nedávno.

Osmnáctiletý řidič z Hodonínska jel před třetí hodinou odpolední se Škodou Felicia směrem na Načeratice. Podle zjištěných informací předjížděl v nepřehledné levotočivé zatáčce. V tu dobu jelo proti němu jiné vozidlo a on ve snaze zabránit střetu strhl řízení vpravo. Vjel do silničního příkopu a potom zpět na vozovku. Dostal smyk, jeho vůz se přetočil, najel do protisměru a tam se střetl s právě projíždějícím VW Transporter,“ popsala nehodu znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Náraz do Transporteru se stal osudným jedenadvacetiletému spolujezdci ve Škodě Felicii, který na místě dopravní nehody podlehl těžkým zraněním, která utrpěl. Mladík za volantem Škody Felicie byl letecky převezen do brněnské nemocnice. „Pokud dojde k úmrtí, je standardním způsobem ošetření, že druhý účastník nehody je transportován do traumatologického centra na pozorování kvůli případným skrytým vnitřním zraněním, a to i z preventivních důvodů. Do brněnské nemocnice byl proto převezen i řidič Škody Felicie,“ vysvětlil vedoucí znojemských záchranářů Arnošt Růžička. Řidič a spolujezdec ve VW Transporteru se zranili lehce a byli po ošetření ve znojemské nemocnici propuštěni do domácího léčení.

Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Škoda na autech je asi čtyřicet tisíc korun. Silnice mezi Načeraticemi a křižovatkou na silnici první třídy v Oblekovicích byla až do šesté večer zcela neprůjezdná. „Přesná příčina a míra zavinění této tragické dopravní nehody je předmětem dalšího šetření. Řidičský průkaz, který osmnáctiletý mladík vlastnil jen pár měsíců, jsme mu ihned na místě zadrželi,“ informovala policejní mluvčí.

Chybí svědek, protijedoucí řidič

Kvůli řádnému objasnění smrtelné nehody u Načeratic policisté žádají protijedoucího řidiče o svědectví. Jedná se o Škodu Felicia jedoucí z Načeratic směrem na Znojmo. „A právě tomuto autu se mladý řidič stačil vyhnout tím, že strhl volant vpravo. Podle dostupných informací je zřejmé, že kromě řidiče byla ve vozidle ještě jedna osoba na předním sedadle. Jejich Škoda Felicia (krátká verze) byla podle přední masky staršího typu a zřejmě i se starším označením registračních značek. Vůz měl světle modrou nebo šedou barvu,“ vyzvala znojemská policejní mluvčí. Ať se řidič a jeho spolujezdec co nejdříve přihlásí na linku 158 nebo dopravním policistům ve Znojmě na Pražské ulici. Mohou jim také volat během pracovního dne na 974 641 256.

V Novém Šaldorfu-Sedlešovicích se střetla tři auta

Asi o hodinu později se v Novém Šaldorfu – Sedlešovicích stala další dopravní nehoda. Dvaatřicetiletý řidič ve Fordu Transit jedoucí směrem na Havraníky zřejmě nedodržel dostatečnou vzdálenost za autem jedoucím před ním. Když řidič Opelu Zafira kvůli provozu zastavil za Seatem Ibiza, jehož řidič odbočoval vlevo, zezadu do něho narazil. Naštěstí se nikdo nezranil. Škoda na všech třech autech je téměř sto tisíc korun. Řidič Fordu nadýchal 0,28 promile alkoholu. Všichni šoféři jsou z našeho regionu.