Uprchlého vězně z Rakouska dopadli policisté

Směrem k našim hranicím ujížděl v autě třetí srpnovou neděli dopoledne uprchlý rakouský vězeň. Tamní policie požádala své kolegy na jižní Moravě o pomoc, protože se dalo předpokládat, že překročí státní hranice. Znojemští policisté ihned vyslali nejbližší hlídky k hraničním přechodům. Jedna z nich uviděla v protisměru v Hnanicích hledaný vůz s uprchlíkem. Policisté okamžitě otočili služební vůz a se zapnutou zvukovou i světelnou výstrahou začali auto s rakouskou registrační značkou pronásledovat. Jeho řidič pohotově odbočil na polní cestu a mířil k Národnímu parku Podyjí. Asi po dvou kilometrech se jim podařilo prchajícího muže dostihnout. „Ten marný úprk vzdal ve chvíli, kdy ho začali předjíždět. Protože se jednalo o nebezpečného pachatele, který u sebe mohl mít i zbraň, museli si počínat velmi obezřetně. Cizinec nakonec pod hrozbou namířené zbraně poslechl výzvy policistů a s nasazenými pouty na rukou pak putoval do policejní cely ve Znojmě,“ přiblížila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Dodala, že zásah se obešel bez zranění.

Zadržený dvaadvacetiletý mladík byl v Rakousku odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody za loupež a krádež se zbraní. V současné době si odpykával zbytek trestu s náramkem na noze v domácím vězení (Ilustrační snímek nahoře). Elektronický přístroj si ale z nohy násilím odstranil a utekl. Znojemští policisté ho v rámci mezinárodní justiční spolupráce vydají do země našich jižních sousedů.

Zprávu najdete také v 35. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.