Utkání hokejové reprezentace provázely zmatky

IMG_4700Měl to být pro všechny fanoušky hokeje velký svátek. Do Znojma přijela reprezentace, aby zde odehrála jedno z posledních přípravných utkání před domácím mistrovství světa. Řadě příznivců ale tento zážitek kvůli pořadatelským zmatkům pořádně zhořkl ještě před tím, než vůbec začal.
Dlouho před zápasem se do Znojma začali sjíždět fanoušci z blízkého i vzdálenějšího okolí. Dominovali mezi nimi příznivci v dresech se jmenovkou Jágr. Svého oblíbence se ale ve Znojmě nedočkali. V době zápasu teprve přiletěl do České republiky. To ale nebyl hlavní zádrhel znojemského zápasu. Tím větším bylo nepochopitelné rozhodnutí pražských organizátorů otevřít brány stadionu teprve tři čtvrtě hodiny před úvodním hvizdem. Turnikety znojemského zimního stadionu totiž nemohly během takto krátké doby nápor tisíců příznivců zvládnout. Zvláště když ještě ke všemu byly problémy se čtecím zařízením, které řadu fandů s platnými vstupenkami nepustilo dovnitř. „Nechápu to, kupovali jsme si čtyři vstupenky stejným způsobem. Zatímco tři moji známí prošli bez problémů, mně se vstupenka nenačtla,“ kroutil hlavou Václav Dvořák. A nebyl zdaleka sám. Podobné problémy postihly i další nešťastníky. Pořadatelé se nakonec rozhodli pustit je jiným vchodem. Vzhledem k tomu, že ostatní vchody nestíhaly pobrat nápor fanoušků, ti se přesunuli právě sem a vznikl další zmatek.
Stovky fanoušků tak nestihly začátek zápasu. Těšit je alespoň mohlo, že neviděly úvodní gól Finů do sítě českého týmu. V průběhu úvodní třetiny tak neustále přicházeli další a další fanoušci, kteří se ne vlastní vinou opozdili a rušili ty, kteří již zaujali svá místa.
Na útrapy dal alespoň zapomenout výkon domácí reprezentace. Ta dokázal nepříznivý vývoj otočit a nakonec zvítězila 4:1.

hokejistém pláněk

 

Více informací ve vydání Znojemského týdne z 27. 4. 2015