Útočník si oběť vyhlédl na ulici

S neuvěřitelnou agresivitou přímo na ulici a za bílého dne se ve Znojmě setkal devětadvacetiletý muž z našeho regionu. Druhé srpnové pondělí odpoledne ho zcela bezdůvodně fyzicky napadl neznámý muž, který šel po druhé straně Palliardiho ulice. „Přiběhl k němu, pěstí ho udeřil několikrát do hlavy a po pádu na zem do něho ještě kopal. Způsobil mu tím takové zranění, které si vyžádalo hospitalizaci na jednotce intenzívní péče,“ popsala napadení znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Policistům se díky skvělé spolupráci s veřejností podařilo získat dostatek informací a po dvou dnech útočníka vypátrali. „Jedná se o třicetiletého muže ze Znojemska, jenž figuruje i v další obdobné kauze z února letošního roku. Vzhledem k brutalitě útoku a s přihlédnutím k jeho minulosti rozhodl soudce o vzetí do vazby,“ informovala policejní mluvčí. Potvrdila, že trestnímu stíhání již bude čelit za mřížemi. Násilníkovi hrozí vězení od tří až do deseti let.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 35. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.