Uzavírky, doprava a bezpečnost o vinobraní od pátku 14. do neděle 16. září ve Znojmě

Historická část Znojma bude uzavřena pro volný vstup chodců v pátek 14. září od 12 do 22.30, v sobotu 15. září od 8 do 22.30 hodin. Bez platné vstupenky se lidé nedostanou tyto ulice a náměstí: Antonínská, Malá Františkánská, Slepičí trh, Divišovo náměstí, Malá Michalská, Tkalcovská, Dolní Česká, Malá Mikulášská, U Branky, Horní Česká, Mikulášské náměstí, U Brány, Horní náměstí, Na Kopečku, Úvoz, Hradní, Na Svahu, V Jirchářích, Jezuitská, Napajedla, Václavské a Jezuitské náměstí, Obroková, Velká Františkánská, Klácelova, Pasířská, Velká Michalská, Kollárova, Pontassievská, Velká Mikulášská, Kovářská, Přemyslovců, Veselá, Kramářská, Radniční, Vlkova, Lazebnická, Slepá, Zámečnická, Masarykovo náměstí, Staré Město, Zelenářská.

Centrum Znojma bude autům nepřístupné: Uzavírka platí od 14. září 12 hodin do 15. září 24 hodin, od křižovatky náměstí Svobody s ulicí Pražská. Dále pak od křižovatky Mariánské náměstí s ulicí Pontassievská a od ulic Napajedla a Koželužská.

V době od 13. září 7 hodin do 16. září 24 hodin bude uzavřeno Komenské náměstí od ulic Jana Palacha, Studentská a Kovářská. Od 16. září od 8 do 20 hodin nelze autem vjet na Václavské a Mikulášské náměstí, ani na ulici Přemyslovců.

Platí i zákaz stání: Toto dopravní omezení platí od 13. září 7 hodin do 16. září 10 hodin. V částečné uzavírce Mikulášské a Václavské náměstí a ulice Přemyslovců v neděli 16. září zůstává až do 20.00 hodin.

Na klid a pořádek dohlédnou policisté a strážníci

Chránit bezpečnost a majetek návštěvníků vinobraní, nedopustit narušení veřejného pořádku ani ohrožení bezpečnosti a plynulosti dopravy ve městě, budou dopravní policisté, psovodi se psy, jízdní oddíl na koních, pořádková policie, kriminalisté a strážníci městské policie. Mezi návštěvníky se budou pohybovat policisté v uniformách, kriminalisté v civilním oblečení a strážníci.

„Upozorňujeme řidiče, že během vinobraní bude průjezd Znojmem po silnici I. třídy číslo 38 odkloněn. Další uzavírky se týkají Městské památkové rezervace. Zdůrazňujeme řidičům, aby důkladně sledovali a respektovali zákazy vjezdů a dopravní značení,“ vyzvala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Současně připomněla, aby návštěvníci vinobraní byli ostražití a měli sebe i svoje věci pod kontrolou. Dodala, že tyto akce lákají kapesní zloděje, kteří využívají každé chvilky nepozornosti rozjařených hostů a ukradnou jim peněženky nebo mobilní telefony.

Nahoře: Ilustrační snímek z příprav na vinobraní – stavba brány na Pontassievské ulici ve Znojmě.

FOTO: Redakce Znojemský týden.