Užovky jsou už v přírodě, andulka v útulku

 Více než dvě stovky zvířat, ponejvíce psů či koček, odchytí každoročně strážníci Městské policie ve Znojmě, ale občas jsou to i jiná zvířata. Druhý květnový pátek odpoledne byli strážníci přivoláni do bytového domu na Rumunské ulici kvůli zmiji, která se měla nacházet ve sklepních prostorech. Po příjezdu hlídka zjistila, že se jedná o užovku. Opatrně ji odchytili a odvezli do přírody, kde ji vypustili.

Nejedovaté užovky obojkové milují vodu, a proto se rády zdržují v její blízkosti. Proto ne náhodou si jedna z nich vyhlédla nádrž na vodu v zahradě ve Znojmě Příměticích. S její přítomností ale nebyl spokojen zahrádkář, který zavolal na Městskou policii ve Znojmě „Nešťastný majitel nevěděl, co si má počít s hadem. Strážníci jej odchytli a vypustili poblíž do volné přírody“, přiblížil preventista Městské policie Znojmo Petr Hladký.

Na strážníky se také obrátil občan, který odchytl andulku v bytě na Smetanově ulici. Hlídka ji převzala, a protože nebylo možné zjistit majitele, pták byl umístěn do útulku. 

Zprávu a foto najdete také v 21. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Foto  nahoře: Užovka v domě na Rumunské ulici.

Foto dole: Had na zahradě v Příměticích.

Foto dole vpravo: Zatoulaná andulka.

FOTO: MP Znojmo