V Grand Italia imigranty nepohostí

Na stránkách restaurace Grand Italia z Hrušovan nad Jevišovkou se minulý týden v úterý večer objevil příspěvek: „V naší restauraci pro imigranty nevaříme – Stop Islam“. Takovou mediální smršť a diskusi na různých sitích autoři věty jistě neočekávali. Navíc jako bonus si pozvali do své provozovny Českou obchodní inspekci a Policii.
„Chtěl jsem jen aby se lidé naučili říkat svůj názor nahlas!“ vysvětlil, proč se právě tato informace objevila na jejich facebookových stránkách sám majitel restaurace Tomáš Ševčík . Ve čtvrtek i v pátek kontrolovala provozovnu Česká obchodní inspekce v souvislosti s možným porušením zákona o ochraně spotřebitele, který zakazuje diskriminaci zákazníka.  „Z pořízené fotodokumentace je jasné, že se nikde nenachází nápis jako je na facebookových stránkách,“ potvrdil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Tento týden podle jeho slov pozvou majitele restaurace na inspektorát, aby své příspěvky na sociální síti vysvětlil.
Provozovnu  navštívili také kriminalisté. Výsledky jejich šetření však známé nejsou.
Příspěvkem chtěl Ševčík vyjádřit svůj nesouhlas s politikou EU a České republiky a tohle prý byla jediná cesta. Jisté je, že od minulého týdne, kdy se u něj vystřídala snad všechna media, restauraci z Hrušovana názor jeho majitele na otázku imigrantů zná každý. K problému se vyjádřily stovky lidí. Nejvíce z nich na sociálních sítích.
V reakci na jeho postoj  zrušila své páteční vystoupení v restauraci písničkářka Tereza Holubová.

Z diskuse na facebooku
Hezký PRko, což o to. Jen bych vám fakt nepřál, abyste musel někdy zažít pocit nejvíc zoufalého rodiče, vedle kterého se topí jeho dítě, se kterým se tak rád chlubíte na fotkách, jak to musí denně zažívat stovky lidí na své smrtící cestě středomořím. Kdybyste viděl dál než za obzor vašich tržeb z paštiček a rissotek pro bílé nesnášenlivé maloměšťáky, tak byste to možná i pochopil, ale to asi žádám moc. David Kopecký

Pane Davide, myslím že by jsme měl jet tam kde ti lidé potřebují pomoct a pomáhat jim.vytahujte je z vody at se neutopí, neprochladnou, a potom si je vemte domů vemte je i k vašim blízkým.nesedte za počítačem a jdete něco udělat když je tak litujete.a běžte všichni co jim chcete pomáhat, všeho nechám hned tam spěchám.a my normální lidi si zajdeme na pizzu a pana cotu a budeme na vás všechny myslet. Veronika Zavody