V hnanické hospodě přepadl lupič kuchařku

Poklidné čtvrteční dopoledne se v jednom pohostinství v Hnanicích změnilo v horor. Nic netušící ženu, která mezi devátou a desátou hodinou uklízela lokál před příchodem hostů, přepadl lupič. Násilník ji měl uhodit do hlavy a ta upadla do bezvědomí. Lupič vzal peníze a utekl. „Zatím neznámý pachatel zranil zaměstnankyni, která byla převezena na ošetření do nemocnice ve Znojmě. Výši odcizené hotovosti ani další podrobnosti z taktických důvodů zveřejňovat nebudeme,“ přiblížila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Policie nesdělila, zda agresor ženu ohrožoval pistolí, jinou střelnou zbraní nebo nožem. Přepadená měla v pohostinství pracovat jako uklízečka a kuchařka. Kriminalisté se případu intenzivně věnují a násilný čin důkladně prověřují. „Uvítáme jakékoli informace od občanů, které nám pomohou pachatele co nejdříve dopadnout,“ vyzvala policejní mluvčí. Podle informace místních byla hospoda v minulosti již několikrát vykradena. V Hnanicích byla zhruba před patnácti lety přepadena jedna směnárna.

Počet loupežných přepadení na Znojemsku a Moravskokrumlovsku klesá. Zatímco v roce 2011 jich bylo šestnáct, v roce 2012 třináct, vloni jejich počet klesl na dvanáct. Policisté jich objasnili zhruba polovinu. V letošním roce od začátku ledna do konce října došlo k osmi přepadením.