V hořícím autě zemřeli čtyři mladí lidé

u miroslaviDrama, v němž čtveřice osmnáctiletých ve Škodě Felicii marně bojovala o život, se odehrálo v neděli krátce před šestou ráno na státní silnici z Brna do Znojma. Bůhví odkud jeli tři mladíci a jedna dívka, jedno je však jisté, řidič nezvládl na rovném úseku vozovky nedaleko Suchohrdel u Miroslavi řízení auta a narazil do betonového mostku.

Náraz odhodil vůz mimo hlavní silnici, kde začal hořet. Auto v plamenech neuniklo pozornosti kolemjedoucích řidičů. Zastavovali, aby pomohli jeho osádce, ale podařilo se jim vyprostit jen řidiče. I on ale následně zemřel.

Profesionální hasiči dostali zprávu o události v šest hodin a pět minut ráno a okamžitě vyjeli na místo. Oheň se jim podařilo do pěti minut lokalizovat a po dalších dvaceti minutách zcela uhasit. Při hašení požáru použili dva vodní proudy. Zasahovaly jednotky ze stanic Moravský Krumlov a Pohořelice a dobrovolní hasiči ze Suchohdel u Miroslavi a z Jiřic u Miroslavi. Po uhašení požáru místní hasiči odjeli. Profesionální jednotky pak vyprostily z vozu tři mrtvá ohořelá těla a uklidili vozovku. Silnice byla až do 10.38 hodin zcela neprůjezdná.

osádce dostat se ven.Podařilo se jim vytáhnout jen řidiče, ale i ten zemřel.

Bilanci čtyř mrtvých při jedné nehodě Znojemsko ještě nezažilo a větší tragedii na silnici letos nezaznamenali v celé České republice.