V. Hybnerová: Lidé jsou ve své podstatě hraví

Hybnerová_titul

 Pohodové sobotní odpoledne si hned dvakrát ve Znojmě nedávno vychutnala umělkyně Vanda Hybnerová. A to jako punková holka v  klauniádě Angel-y v Rajské zahradě minoritského kláštera i jako návštěvnice při posezení u chlazeného nealko piva na Horním náměstí.

Vanda Hybnerová je úspěšná divadelní herečka a diváci ji znají také z mnoha filmů a televizní seriálů jako je Kanárek, Divoké včely, Román pro muže, Přístav, Ordinace v růžové zahradě, Taková normální rodinka, Soukromé pasti či Stříbrná vůně mrazu. V komedii Prachy s  Ondřejem Vetchým pobavila i diváky Městského divadla ve Znojmě, ale o tom všem je náš rozhovor.

V Angel-y jste rozený mim a geny po tatínkovi jste nezapřela. Přesto jste vystudovala fotografii na střední grafické škole….

Tatínek mim a herec je jedna větev, druhá je maminka malířka a výtvarnice. Zasáhla maminka, která brala divadlo jako pofiderní profesi a chtěla, abych měla pořádné řemesloFotografování se už profesionálně nevěnuji, ale léta jsem ale fotila pro mnoho pražských divadel.

Zúročila jste profesi fotografky jako herečka?

Přímo sice ne, ale z divadelních kostýmů a rekvizit, které jsem za tu dobu nashromáždila, jsem vytvořila Divadelní ateliér, v kterém do těchto kostýmů převlékáme zájemce z  řad diváků. Je to něco jako pouťová atrakce. Začátkem září budeme s  Ateliérem „účinkovat“ Telči. Tím se bavím, když mi zbude čas. Lidi to taky baví, protože jsou ve své podstatě hraví.

To je báječný nápad. Nechcete s  Divadelním ateliérem přijet do Znojma?

Zatím nás nikdo nepozval. Jen podotýkám, že je to vyloženě prázdninová záležitost, pro různé jarmarky a letní akce.

Vaším otcem byl slavný herec a mim Boris Hybner. Jak vás bral jako ženského klauna?

Představení Angel-y, které hrajeme už třetí rok je taková pocta tátovi. S pantomimou jsem začínala ve třinácti. Když jsem se dostala na Damu tak jsem se jí přestala věnovat, protože jsem neměla čas. Taky ani nebyl nikdo, s kým by moje touha ji dělat rezonovala. Při jednom společném projektu jsem se setkala s Lucií Kašiarovou a obě jsme se rozhodly pro Angel-y.

Jak se udržujete ve formě? Na tom představení jste nosily popelnice, lezly jste na ně a dělaly různé artistické kousky…

Na Vysočině mám farmu a koně, takže práce kolem nich je habaděj. Jinak z duše nesnáším posilovny a podobná zařízení.

Takže relaxujete odpočinkem?

Vanda Hybnerová se ze srdce rozesmála. Jé, tak to mě ještě nikdo neviděl dělat. Nedávno jsem si koupila skútr a jezdím na něm, takže odpočívám aktivně. Doufám, že ještě dlouho potrvá, než budu odpočívat v  křesle.

Vanda Hybnerová (vpravo) s Lucií Kašiarovou v Rajské zahradě minoritského kláštera ve Znojmě

Více se dočtete v čísle 35/2016 Znojemského týdne.

FOTO: Jitka Mitysková

Hybnerová