V kabině převráceného kamionu zůstal zaklíněný spolujezdec

5-357

 

Tři jednotky hasičů vyjely ve čtvrtek dopoledne k dopravní nehodě u Mikulovic. V kabině převráceného nákladního auta Iveco s návěsem zůstal zaklíněný spolujezdec. Přívěs navíc převážel živou drůbež.Operační středisko vyslalo k nehodě jednotku ze Znojma, z brněnské stanice Lidická vyjela speciální vyprošťovací technika a ze stanice Brno-Přehrada vyjeli hasiči vyškolení na záchranu a odchyt zvěře,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči nejdříve začali vyprošťovat zraněného spolucestujícího na předním sedadle, kterého se asi po hodině podařilo dostat z kabiny. „Spolucestující utrpěl těžká zranění, ale byl při vědomí a byl vrtulníkem transportován na urgentní příjem fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Další spolucestující a řidič byli s lehkým zraněním převezeni do znojemské nemocnice,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Čtyřiatřicetiletý řidič ze Strakonicka při projíždění levotočivé zatáčky se zřejmě nevěnoval plně řízení, vyjel mimo silnici a tam se celá souprava převrátila na střechu. Druhý spolujezdec neoprávněně cestoval na lehátku za sedadly. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o živá kuřata, přizvali jsme na místo havárie i Státní veterinární správu. Po dobu odklízení následků byla komunikace zcela neprůjezdná. Odklon dopravy jsme ukončili o půl druhé odpoledne. Dechová zkouška řidiče byla negativní a způsobená celková škoda je asi devět set tisíc korun. Osvědčení o registraci vozidla jsme na místě ihned zadrželi,“ popsla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Hasiči po zadokumentování nehody policií havarovaný kamion převrátili zpět na kola a uklidili silnici. Odvoz drůbeže zajistila firma náhradní dopravou.  Zásah hasičů probíhal od půl desáté až do půl druhé dopoledne.

FOTO: Hasiči JMK, Policie Znojmo 1x

Kamion 1      V kamionu 4

2-615     dsc02242u

dsc02243u