V Konicích představili rallye větší než Dakar

Do sklípku Vinařství Konitz, který patří znojemskému účastníku Dakaru Borisovi Vaculíkovi, se sjela elita motoristického offroadu nejen od nás, ale také ze Slovenska či Maďarska. Co sem muže vyznávající dobrodružství mnohadenních závodů v afrických pouštích, jihoamerických pampách či asijských stepích přilákalo?

Šéf podniku Morocco Desert Challenge neboli Marocké pouštní výzvy, která by už v příštím roce měla počtem účastníků překonat legendární Dakar, Gert Duson, zde představil příští ročník svého závodu, který je mezi jezdci stále oblíbenější pro svoji domáckou atmosféru připomínající první ročníky afrického Dakaru. A proč si k prezentaci vybral právě Konice?

Boris jel náš závod a je to výborný kamarád. Poskytl nám tady skvělé zázemí, za což mu děkuji,“ uvedl Duson, podle kterého i přes stále větší počet účastníků chce nizozemsko-belgický tým organizátorů zachovat přátelskou tvář závodu.

 

Více včetně rozhovoru s Alešem Lopraisem najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm