V. Lavička: Ve Znojmě o nás bylo dobře postaráno

lavicka

Vítězslav Lavička patří k nejsympatičtějším i nejrenomovanějším fotbalovým trenérům u nás. Ke svým předchozím úspěchům si od pátku může připsat další. S týmem do 21 let postoupil přímo na evropský šampionát. Rozhodující výhru si jeho tým připsal na své konto v pátek ve Znojmě a po tomto zápasu jsme si se šťastným lodivodem povídali.

Jak byste zhodnotil zápas s Moldavskem?

Jsme rádi, že jsme ten úkol zvládli a utkání vyhráli. Věděli jsme, že jedině vítězství nás udrží ve hře o přímý postup. Za toto utkání musím hráče pochválit. Výkonem jsme navázali na ta utkání, která jsme hráli před měsícem v Černé Hoře a pak v Belgii. Hráli jsme aktivně, ale paaradox je v tom, že za první poločas jsme si vytvořili hodně šancí, ale horko těžko jsme před poločasem konečně jednu z nich proměnili. Druhý poločas jsme začali s menší aktivitou, než byla v tom prvním a těch šancí jsme si tolik nevytvářeli, ale gólová efektivita byla větší. Soupeř s narůstajícím skórem už malinko ztrácel. A jsem rád, že kluci přidali další góly. Jen mě malinko mrzí, že jsme soupeři dovolili v závěru skórovat. Zkoušeli jsme signál z rohu, ale soupeř to vystihla šel do brejkové situace, kterou proměnil. Z naší strany už to bylo trochu lehkovážné, ale jinak spokojenost.

S jednadvacítkou jste měl ve Znojmě premiéru. Co na Znojmo říkáte?

Vyhráli jsme tady výrazným výsledkem a bylo o nás dobře postaráno. Já si Znojmo pamatuji jako trenér Sparty, když jsme tady hráli před několika lety národní pohár. . Ale to ještě stadion a hlavně jeho zázemí nebyly tak hezké, jako jsou teď. Jsem rád, že nás přišli fanoušci z regionu i širšího okolí podpořit a vytvořili dobrou atmosféru, i když jsem čekal, že možná přijdou ještě ve větším počtu. Ale ta atmosféra nám pomohla, že jsme odehráli dobrý zápas a vyhráli.

 

Celý rozhovor i další fotbalové reportáže najdete v papírovém vydání Znojemského týdne.