V Milíčovicích hrozil anonym bombou

 

Anonym hrozil v Milíčovicích

Poklidné pondělní ráno v Milíčovicích narušil anonym, který vyhrožoval bombou na obecním úřadě a v jednom rodinném domě. Když starosta Milíčovic Evžen Brtník přišel ráno v sedm hodin do práce a jako obvykle stahoval emailovou poštu, šokoval ho jeden z emailů. Ten oznamoval ohlášení bomby na obecním úřadě v Milíčovicích, na radnici ve městě Ostrov nad Ohří u Karlových Varů a na úřadě městyse v Cholticích u Mladé Boleslavi. Zpráva byla rovněž směřována na zpravodajství televize Nova a Prima. „Anonym sděloval, že jde o výbušninu v podobě bílého prášku, který je v 80 gramových sáčcích rozmístěný ve všech třech budovách. Pisatel také v každém z těchto tří sídel kromě obecních úřadů a radnice označit také vždy jednu budovu, s tím, že je v ní rovněž uložena výbušná látka,“ informoval milíčovický starosta, který volal ihned policii.

Kromě policistů ze znojemského obvodního oddělení přijeli i kriminalisté, psovod se psem a policejní IT technici z Brna, kteří si stáhli výhružný e-mail aby mohli pátrat po autorovi anonymu. Do Milíčovic vrtulníkem přiletěl i psovod se psem, který je vycvičený na vyhledávání tohoto typu výbušniny.

Evžen Brtník kroutí hlavou nad tím, proč si anonym zvolil právě Milíčovice. „Vůbec nechápu, proč se pisatel zaměřil na naši obec. Jestli tím něco sledoval nebo zda jde o zcela náhodný výběr. Souvislost nevidím ani mezi třemi místy, všechna tři jsou od sebe dosti vzdálená a jsou různě velká, “ zamyslel se milíčovický starosta.

Na obecní úřad v Milíčovicích se v pondělí 4. července nikdo nedostal.