V Miroslavi a Hrušovanech darovali vánoční stromy místní

V Miroslavi a v Hrušovanech darovali vánoční stromy

Vánočně nazdobené smrky a jedle, zvoničky, adventní věnce, andělé a sněhuláci budou brzy vévodit na náměstích a návsích i v našem regionu. Města a obce tím chtějí svým obyvatelům zpříjemnit dobu Adventu a Vánoc. V Miroslavi nebude ani letos chybět zvonička, Ježíškova pošta a velký adventní věnec o průměru sedmi metrů, který o tomto víkendu nazdobily dobrovolné hasičky dvě stě padesáti metrovou světelnou dekorací. „Tradiční vánoční strom na náměstí letos darovali miroslavští občané manželé Kadlecovi z Údolní ulice,“ sdělil miroslavský místostarosta Roman Volf.

Také v Hrušovanech nad Jevišovkou bude na náměstí stát darovaný vánoční strom. „Je to asi deset metrů vysoká jedle, kterou městu pro tento účel věnovali hrušovanští občané – manželé Vráblíkovi ze své předzahrádky před domem,“ potvrdil hrušovanský starosta Miroslav Miloš. I v Hrušovanech chystají tradiční zvoničku a Ježíškovu poštu. Letošní novinkou je sněhulák na náměstí.

Ve Znojmě ještě do Adventu upevní na sloupy veřejného osvětlení celkem 328 vánočních motivů – svítících zvonků, sněhových vloček či hvězdiček. Na Horním náměstí budou i letos stát dva světelní andělé, zvonička a Ježíškova pošta. Vánoční stromy přivezené z Městských lesů Znojmo, se rozsvítí ve všech městských částech. Jen v Načeraticích mají vlastní strom. Ozdoby na vánoční strom na Horním náměstí má radnice z minulých let. Letos dokoupila jen červené a zlaté koule a náhradní žárovky. Jak informovala její mluvčí Zuzana Pastrňáková, město bude vánočně osvětleno od první adventní neděle 29. listopadu až do konce prosince. Spotřeba elektrické energie na vánoční osvětlení ve Znojmě vyjde zhruba na sto čtyřicet tisíc korun za rok.

V Moravském Krumlově využijí vloni zakoupené bílo-modré vločky, které i letos upevní na sloupy veřejného osvětlení na Znojemské ulici. „Tento čtvrtek bude na zámeckém nádvoří pokácen asi desetimetrový smrk, který bude jako vánoční strom umístěn na náměstí T. G. Masaryka. Uprostřed náměstí bude zavěšen ozdobený věnec, na němž se před každou adventní neděli postupně rozžehnou čtyři elektrické svíce,“ přiblížila vedoucí odboru školství a kultury moravskokrumlovského Městského úřadu Marie Brücková.