V MSFL jsem psychicky hodně vyrostl, říká brankář Jakub Konvalina

konvalina_jakub

Dva odchovanci 1.SC Znojmo hájící na jaře druholigovou bránu? Nemuselo by to být tak daleko od pravdy. Do zimní přípravy pod taktovkou trenéra Kučery se zapojil i dvacetiletý gólman Jakub Konvalina, který podzim odchytal na hostování v Třebíči. Nyní by rád zkušenosti z třetí ligy zužitkoval a vybojoval si pro jaro místo vedle Jiřího Dolečka.

Jakube, podzim jsi strávil na hostování v třetiligové Třebíči, byl jsi spokojený s podzimem?

V Třebíči nás připravovali na to, že budeme bojovat o záchranu. Začátek jsme ale zvládli ve skvělé formě a oproti Juniorské lize to pro mě byl krok dopředu.

Na zimní přípravu ses vrátil do Znojma. Jak to s tebou nyní vypadá? Je ve hře na jaro setrvání ve Znojmě, návrat do Třebíče nebo jiné hostování?

Hostování v Třebíči mám do června tohoto roku s tím, že si mě Znojmo může kdykoliv stáhnout. Rád bych se prosadil pro jaro do znojemského kádru a zůstal tady.

Takže by ses nebránil variantě pro jarní část zůstat ve Znojmě?

Byl by to pro mě posun výš, byl bych právoplatným členem druholigového týmu.

Naznačil ti trenér Kučera, jak na tom jsi? Protože je v týmu aktuálně na zkoušku brankář Martin Štěpanovský…

Bavili jsme se před sezónou a v průběhu podzimu, že šance tu je. Mám se o to v zimní přípravě porvat.

Jak bylo zmíněno v úvodu. Podzim jsi odchytal v Třebíči. Cítíš se po půlroce zkušeností v třetí lize v bráně jistější? Pomohlo to tvému brankářskému umu?

Myslím, že hlavně psychicky jsem oproti půl roku zpátky hodně vyrostl. Třetí liga už má určitou kvalitu a v hlavě mi půlrok v Třebíči hodně pomohl.

Celý rozhovor najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/search.htm?exps=znojemsky%20tyden