V Šanově nastoupil Lukáš Mareček

 

V Šanově

V šanovské hale se den před Silvestrem uskutečnil fotbalový turnaj s opravdu hvězdným obsazením. V týmu nazvaném Sparta Domašov nastoupil obránce pražské Sparty Lukáš Mareček (rozhovor s ním najdete na straně 16), vedle domácích fotbalistů se pak na palubovce představil také tým Táborsko, které reprezentoval zejména Martin Sladký, odchovanec plzeňského fotbalu, se kterým získal v roce 2011 jeho historicky první ligový titul.
„Mně se sem přímo do Šanova přiženil bratr a od té doby se sem snažím docela často jezdit. A letos jsem se rozhodl tady strávit povánoční a silvestrovský čas a jsem jedině rád, že se zde pořádá taková akce, na kterou přijel i Lukáš Mareček,“ prozradil Sladký který nyní už třetím rokem působí v Táborsku. Návrat do aktuálně našeho nejlepšího celku je podle něj složitý. „Prosadit se nyní v Plzni je hrozně těžké, když mají na naše poměry takový top manšaft. Ale samozřejmě mám ambice se prosadit do první ligy i v jiném než plzeňském dresu,“ dodal Sladký. Ostatně o první ligu bojovalo nedávno i Táborsko, ale rozhodující duel s Českými Budějovicemi tehdy prohrálo. „Trochu mne mrzelo, že právě u toho jsem nebyl, protože jsem to jaro, kdy se hrálo o postup, měl prasklou plíci, takže jsem to mohl sledovat jen z nemocnice a z tribuny. Na ten poslední zápas jsem se dostal aspoň na střídačku, ale nedopadlo to. To mne mrzelo hodně, protože samozřejmě chci hrát ligu. Měl jsem možnost jít i do Jihlavy, ale právě kvůli tomu, že jsem měl po operaci to nedopadlo,“ vysvětlil Sladký. Ten se v táborském dresu v poslední době často potkává i se znojemskými fotbalisty. „Většinou v přípravě Znojmo porazíme, ale v sezóně je to všelijaké. Ale zase vloni jsme, tuším oba zápasy vyhráli. No ale letos nás slušně vyprášili čtyřmi góly. Musím říci, že mají tým velice slušný a jestli ho udrží bude to zajímavé. Na tu špici druhé ligy mají suverénně,“ hodnotil svého znojemského druholigového soupeře Martin Sladký.
Jeho tým nakonec v Šanově vyhrál, ale jak zdůrazňovali pořadatelé, tentokrát nešlo o vítězství, ale o zábavu, a té bylo v šanovské hale dost.