V Tavíkovicích zvítězila dvě sdružení

 

O přízeň voličů se druhou březnovou sobotu v Tavíkovicích kde se konaly nové komunální volby, ucházela dvě sdružení, politická strana a nezávislý kandidát. Neuspěla KSČM, která nezískala žádný mandát, ani nezávislý kandidát Jiří Dobeš, který je současným místostarostou. Čtyři hlasy dostali kandidáti sdružení Tavíkovice Dobronice spolu, další tři posty v sedmičlenném zastupitelstvu obsadí tři zástupci iniciativy Za klid a prosperitu v obci.

S výsledkem voleb jsme spokojeni. Věřím, že s kandidáty zvolenými za Za klid a prosperitu v obci se domluvíme jak na spolupráci, tak na budoucím uspořádání vedení Tavíkovic, protože máme podobné volební programy. Jak jsem si všiml, všichni zvolení zastupitelé jsou zaměstnaní nebo podnikají, takže uvidíme, kdo z nás si bude chtít vzít na sebe povinnosti starosty či místostarosty,“ uvedl jeden z lídrů za Tavíkovice a Dobronice spolu Jiří Burda. Doplnil, že se chtějí zaměřit na kvalitu vody v obci, rekonstrukci čističky odpadních vod a kanalizace i na inženýrské sítě k obecním parcelám určeným pro stavbu rodinných domů.

Nové zastupitelstvo v Tavíkovicích může být ustaveno až po uplynutí desetidenní lhůty od vyhlášení výsledku voleb ve sbírce zákonů, která uplyne tento týden. Pokud se někdo odvolá, Krajský soud v Brně má pak dvacet dnů na vyřízení stížnosti.