V. Veselý před Spartou: Můžeme se ukázat

 

veselý

Byl hrdinou posledního druholigového zápasu v Pardubicích, kde fotbalisté 1. SC Znojmo vybojovali výhru 1:0. Brankář Vlastimil Veselý se o to zasloužil měrou vrchovatou. Domácí po celý zápas útočili a ještě v posledních vteřinách zápasu měli obrovskou šanci, prudký míč už směřoval k tyči znojemské branky, ale Veselý ho bravurně vykopl a zachránil pro hosty vítězství. Znojmo se díky éto výhře dotáhlo už pouhý bod za vedoucí trio tabulky. A dnes je od 18.15 hod. čeká v poháru soupeř nejslavnější – Sparta Praha.

 

Jaký je pohled na čelo tabulky, na které po třech vítězstvích v řadě ztrácíte pouhý bod?

Pohled je to určitě hezký. Dotáhli jsme se navrch. Určitě nám pomohla výhra v Sokolově, v Pardubicích jsme to jen potvrdili. Teď nás čeká další zápas se Spartou, což pro nás může být teď psychicky výhodou, takže jedině dobře.

 

Jak se na zápas se Spartou těšíte?

Já se těším dost. Je to přece jen Sparta, jeden z lepších klubů v české lize a my se můžeme jenom ukázat.

 

Jaký máte vzkaz pro fanoušky před tímto zápasem?

Aby přišli v hojném počtu a podpořili nás. My se určitě budeme snažit udělat vše pro to, abychom soupeře potrápili a potažmo vyhráli.

 

Vy jste před sezónou přišel z Brna na přestup. Tomu se teď nedaří, vám ano. Nemrzí vás to, třeba byste dostal nyní šanci v první lize?

Nemrzí. V Brně jsem vyrůstal, ale rozhodli jsme se jít touto cestou a já jsem rád, že jsem ve Znojmě a mohu tady chytat pravidelně, což je pro mě dobře.

 

Vy jste před pohárovým zápasem se Spartou měli tři těžká utkání. Se silnou Opavou a pak venku v Sokolově a v Pardubicích. Máte z nich plný počet bodů…

Devět bodů z těchto zápasů je pro nás super výsledek. S Opavou jsme doma uhráli, myslím, zasloužené vítězství. V Sokolově to bylo také zasloužené, i když tam jsme si to zdramatizovali v závěru sami. V Pardubicích to bylo nechci říct přímo šťastné, ale ubojované vítězství. Ale teď vše směřuje k poháru.