Valérie Zawadská besedovala ve znojemském Harvartu

Temperamentní a šarmantní dáma v nejlepších letech, herečka Valérie Zawadská zavítala nedávno do Znojma. V klubu Harvat nejen bavila historkami ze zákulisí, ale vyprávěla o své profesi a prozradila i střípky ze svého soukromého života. Herečka počítá své role na stovky. Diváci ji znají nejen z filmů, ale i mnoha televizních seriálů – Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Kapitán Exner, Ordinace v růžové zahradě, Gympl s ručením omezením nebo Vyprávěj. Její charismatický hlas ji předurčil ke „ztvárnění“ ženských postav v mnoha zahraničních filmech. Sedmkrát získala diváckou cenu za dabing v anketě Týtý a třikrát diváckou Cenu Františka Filipovského. Redakci Znojemského týdne ráda odpověděla na otázky:

Co jste zdědila po svých slovensko-polsko-maďarských předcích?

Neumím odpovědět, co jsem zdědila, ale vím, že v rodině nemáme nikoho, kdo by se živil herectvím nebo hudbou. Zdědila jsem bezesporu temperament, energii, lásku k lidem i přírodě. Kdysi Československá televize vysílala seriál Pan Wolodyovski, ve kterém hrála Magdalena Zawadská. Možná je to moje příbuzná, protože tatínkovi bratři odešli po válce do Polska za prací. Už se nikdy nesetkali a tak nevím, jestli to náhodou není moje příbuzná.

Postava vdovy, která tráví jedovatou bylinou své manžely v seriálu Četnické humoresky, je nezapomenutelná. Jak se Vám hrála?

Na tuhle práci do smrti nezapomenu. S panem režisérem Antonínem Moskalykem jsem nepracovala poprvé (Dobrodružství kriminalistiky) a setkání s Borisem Rösnerem před kamerou bylo jako třešnička na dortu.

Co je na dabingu nejtěžší?

Měla jsem ohromné štěstí na lidi. Režisérka Olga Walló, profesorka Jana Andresíková, kolega Miroslav Moravec a příležitost. Tito lidé mi věřili a nechali mě pracovat. Je těžké dělat něco, co máte rádi? Odpovězte si sami.

Pokračování rozhovoru najdete v tištěné podobě 18. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.

Foto dole:

Herečku v klubu Harvart zpovídala vedoucí znojemského divadla Anna Maixnerová.

Valerie Zawadská se velmi ráda vyfotografovala i s návštěvnicemi besedy v klubu Harvart.