Vandalové poškodili meteostanici v altánku

Z přestupku proti veřejnému pořádku, znečištění veřejného prostranství a z přestupku proti majetku i poškození cizí věci jsou podezřelí čtyři mladí muži ve věku od 17 do 28 let. Obsluha kamer si v pondělí necelou hodinu po půlnoci všimla na Komenského náměstí ve Znojmě čtyř osob, které seděly na lavičce poblíž meteorologické stanice. Upozornily na sebe hlukem, hlasitou mluvou a křikem. Jeden z nich odhodil nedopalek cigarety na zem. Nato druhý zahodil vnitřní plechovou nádobu na odpadky. Jak později strážníkům potvrdil, předtím ji ukopl ze stojanu. Odpadky, které z nádoby vypadly na zem, muž rozkopával po travnaté ploše. Další z nich lomcoval a kopal do stojícího stojanu na odpadkový koš vedle laviček. Poslední z nich zvedl nádobu ze země, hodil ji do vnitřní části altánku meteostanice a rozbil zasklený panel s textem.

Skupina vandalů se potom vydala střední částí parku na Pontassievskou ulici. Vyslané motohlídky městské policie je zastihly na křižovatce ulic Pontassievská a Dolní Česká. Mladící ještě stačili převrhnout dva kontejnery na tříděný odpad na Dolní České. Strážníci je požádali o průkazy totožnosti, jednoho z nich museli kvůli tomu předvést na policii. Dva muži se k převrhnutým kontejnerům přiznali, na výzvu strážníků je postavili zpět a odpadky uklidili. Strážníci se pak společně s nimi vydali na Komenského náměstí, po stejné trase, jakou výtržníci z místa činu odešli. Díky tomu zjistili, jejich další vandalské skutky. Na služebně byli vyzváni k orientační dechové zkoušce. Všichni měli pozitivní výsledek v rozpětí od 0,76 do 1,76 promile alkoholu. Případem se bude zabývat přestupková komise. Jako důkaz poslouží kamerový záznam. Výše způsobené škody bude vyčíslena.

FOTO: MP Znojmo

Zprávu najdete také v dvojčísle 51-52. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích nebo na internetu na www.znoj-tyden.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.