Vánoční běh napíše svůj 39. ročník

Ve středu 25. prosince na Boží hod vánoční se poběží další ročník tradičního závodu správných kluků a holek – Vánoční běh ELEKTROKOV Znojmo.

Profil trati a trasa se od prvního ročníku před 38 roky nezměnila. Běží se po asfaltové silnici Znojmo – Přímětice – Kuchařovice – Znojmo. Nezbytnou součástí běhu zůstává i obávané stoupání na Kuchařovické ulici, zhruba šest set metrů před cílem, který je v místě startu závodu. K účasti na populární sportovní akci vás zvou organizátoři, rozhodčí, přátelé běhu a také sponzoři závodu. Závod je financován za podpory města Znojma.

Již potřetí je zařazena trať 5 km pro změření sil jak v běhu, tak i v nordic walkingu bez předchozí registrace, platby startovného a záznamu času (pouze digitální hodiny v cíli do 9.45 hod.).

Prezence pro hlavní závod je od 8.45 do 9.30 hod (všechny kategorie) na stadionu TJ Znojmo v Horním parku (přihlašte se online, nebo 30 min. před závodem, pozdější přihlášky nemusí být přijímány). Startovné je100 Kč (trať hl. závodu na 10,58km). Na tratích 5 km a 700 m se startovné neplatí.

Start běhu pro všechny je v 9 hod., hlavní závod odstartuje v 10 hod.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-51-2019-d5734293.htm?o=1