Vašíček ve Znojmě odkrýval tajnosti

Nevysvětlitelné záhady, jevy a události na naší planetě ze své nové knihy Velké tajnosti ve znojemské knihovně v úterý přiblížil spisovatel, záhadolog a scénárista Arnošt Vašíček. Na planině Nazca v jihoamerickém státě Peru se zvláštními na zemi vyznačenými obrazci ve tvaru zvířat, rostlin i zvláštních postav, byly nalezeny neobvyklé mumie. První vypadala, jako by byla přetřená bílou barvou, měla malá ústa a delší ruce se třemi prsty a připomínala mimozemšťany, jejichž těla měla být údajně nalezena v roce 1947, mezi troskami plavidla diskovitého tvaru v americkém městě Roswell. …….

Arnošt Vašíček přiblížil tajemstvím obestřené město Teotihuacán (Město bohů) v Mexiku. Objevili je kolem roku 1 300 našeho letopočtu Aztékové, což je asi 700 let poté, co město bylo opuštěno. Dodnes se neví, kdo je postavil a kdo v něm žil. „Ve městě je 5 000 staveb, které odpovídají stejnému počtu nebeských těles. Objevují se tam budovy zobrazující planety Uran a Neptun, které tehdy ještě nebyly objeveny. Nejsou tam nápisy, znaky, sochy, plány, ani královské paláce. Uprostřed města je pět kilometrů dlouhá rovná ulice, široká 45 metrů se Sluneční pyramidou a Měsíční pyramidou. Vloni po ničivé průtrži mračen v mexickém Teotihuacánu vyhloubil déšť vedle jedné z pyramid díru. Spustili se tam archeologové, kteří našli dole v tunelu sošky. Strop v jedné podzemní boční jeskyni byl osazen lesklým kovem a imitoval noční oblohu. Pod sebou měli umělou krajinu, včetně kopců a lesklých řek,“ popsal Vašíček. Podotkl, že obdobně náhodně byla objevena Terakotová armáda hliněných soch válečníků v Číně pocházející z 3. století před naším letopočtem. „Jeden čínský rolník se propadl do sklepení s vojáky, které je předsálím hrobky. Je zde rovněž obrovská místnost s hvězdnou oblohou a krajinou. Na dvou vzdálených místech tak nacházíme shodné stavby,“ sdělil záhadolog. Dodal, že pokud se podaří dostat se do obou hrobek, půjde o nové divy světa.  

O dalších záhadných a nevysvětlitelných jevech a bytostech, včetně  jejich fotografií, se dočtete v 13. čísle Znojemkého týdne, který najdete na novinových stáncích.

Foto  –  A.Vašíček podepisoval ve Znojmě své knihy.