Vasil Ducar zničil soupeře v Bratislavě a už se těší do O2 arény

Poté, co se stal Vasil Ducar ve Francii mistrem světa organizace WBF v boxu, odskočil si také do arény MMA, aby se zúčastnil prestižního šampionátu XFN 14, který hostil bratislavský stadión Ondreje Nepely.

Na galavečeru ve slovenské metropoli měl Vasil Ducar za soupeře Igora Krstiće a přesto, že ho soupeř v počátku dostal na zem, nenechal se citonický bojovník znervóznit, postupně získával převahu a v druhém kole rozhodčí raději zápas pro naprostou převahu Ducara ukončil technickým K. O. „Po delší pauze jsem se v MMA ze začátku trochu rozkoukával. Soupeř mě dostal na zem, ale ubránil jsem se. Ve druhém kole jsem ho trefil a dobíjel jsem ho, takže rozhodčí to skončil technickým K. O. Myslím si, že se mi ten zápas po návratu do MMA vydařil,“ konstatoval šťastný vítěz.

Ten se v prosinci objeví na vůbec největší akci, jakou historie tohoto sportu u nás pamatuje. 27. prosince se představí na galavečeru v O2 aréně. Už dnes je prodáno 11 tisíc vstupenek a očekává se, že přijde minimálně patnáct tisíc diváků. Jeho soupeřem bude Daniel Brunclík, který podoběn jako Ducar pravuje u zásahové jednotky Policie ČR, takže tento souboj dostal přezdívku válka policajtů. Vedle ní se v O2 aréně uskuteční také souboj raperů Rytmuse a Marpa, kteří se oba bojovým sportům věnují.

A jen tak mimochodem se v sobotu Vasil Ducar zúčastnil také mistrovství republiky v čínském boxu (obdoba kickboxu se strhy na zem), které vyhrál, ačkoliv tuto disciplínu vyzkoušel poprvé.

 

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1