Vážné nehody se o víkendu staly u Šanova a Moravského Krumlova

Nedaleko Šanova se v sobotu dopoledne srazila motorka s osobním autem. Těžce zraněnému motorkáři poskytli první pomoc hrušovanští profesionální hasiči. Přivolaný vrtulník letecké záchranné služby ho transportoval do brněnské fakultní nemocnice. Další vážná nehoda se stala ten den ráno na silnici mezi Ivančicemi a Moravským Krumlovem kde havaroval osobního vůz. „Hasiči vyprostili jednu zraněnou osobu, která byla zaklíněná pod vozidlem. Celkem se na místě zranili tři lidé, které záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnic v Brně a Ivančicích,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice byla během záchranných prací uzavřena a hasiči během vyšetřování nehody řídili provoz kyvadlově.

Naštěstí jen s lehčím zraněním skončila čtvrteční srážka nákladního auta s osobním na státní silnici nedaleko Suchohrdel u Miroslavi ve čtvrtek odpoledne. Za nehodou stojí nesprávný způsob jízdy jednoho z řidičů. Škoda na vozidlech je 110 tisíc korun. O den později, v pátek krátce před třetí hodinou v noci, sjelo v Hnanicích osobní auto do příkopu u hráze rybníka. Šoférovi se nic nestalo, ale na autě si způsobil 50 tisícovou škodu. Příčinou havárie byl také nesprávný způsob jízdy. Alkohol a zřejmě velká rychlost se podepsaly středeční na havárii čtyřiapadesátiletého motorkáře u Moravského Krumlova. Muž z našeho regionu zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při projíždění zatáčky vjel do příkopu, kde upadl. Podle prvotních informací si způsobil lehké zranění. Motorka pak ještě sama narazila do stromu. Škoda je asi 20 tisíc korun. Řidič před jízdou pil alkohol, což také potvrdil. Výsledek jeho dechové zkoušky byl 1,29 promile.

Na snímku nahoře havárie u Moravského Krumlova.

FOTO: Hasiči JMK

Zprávu a foto najdete také v 36. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.