Ve Chvalovicích si děti i rodiče užili dobrodružný víkend

Jubilejní desátý ročník dobrodružného víkendu vrátil všechny jeho účastníky do pravěku a doby kamenné. V pátek si šedesátka dětí se svými rodiči postavila stany a děti se potom daly do vymalovávání pravěkých dinosaurů. Rozdělali si táborový oheň, který už v pravěku byl symbolem tepla, světla, bezpečí a lidské pospolitosti. „Dalo se do deště, ale vydrželi jsme to,“ komentovala jedna z maminek Gabriela Novotná.

V sobotu dopoledne na děti čekala soutěž ve stylu televizní hry pevnost Board. Nejprve musely hledat indicie, aby pak našly poklad, což se jim povedlo. Odpoledne slézaly horolezeckou stěnu, v hasičské pěně hledaly ledové koule, střílely lukem, projely se na koni. V táboře byl skákací hrad i hrnčířský kruh, na kterém si děti vyzkoušely výrobu keramiky. Večer se u ohně opékaly špekáčky a všichni se pak vydali na stezku odvahy.

Více informací a také foto najdete v tištěné podobě 31. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a také v elektronické podobě na https://magazine.alza.cz/preview/3UZCwxEnjll8kAspsLyrXOThNjJ7IkRhdGVUaW1lV.