Ve Ctidružicích shořel traktor

Ve_Ctidružicích_shořel_traktor
Jen ohořelá kovová kostra zůstala po požáru z traktoru na kraji pole u lesa nedaleko Ctidružic. K ohni, který vypukl ve čtvrtek před půl třetí odpoledne, vyjeli profesionální hasiči ze Znojma, místní hasiči a jednotky z Blížkovic, ze Šumné, Štítar a Lesné. Požár zlikvidovali krátce po třetí hodině. Nikdo nebyl zraněn. Podle vyšetřovatele hasičů vznícení způsobila závada na elektroinstalaci. Škoda je milion sto tisíc korun.
Kromě traktoru nedávno hořel také kombajn na polní cestě mezi Trstěnicemi a Džbánicemi. K ohni byli vysláni profesionální hasiči z Moravského Krumlova, místní dobrovolní hasiči a jednotky z Hostěradic a Višňové. „Majitel použil hasicí přístroj ještě před příjezdem jednotek. Hasiči oheň dohasili jedním vodním proudem směřujícím na mechanické části kombajnu. Jak zjistil vyšetřovatel hasičů, zahořelo obilí uvnitř kombajnu,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Doplnil, že majitel je informoval, že stroj je beze škody a že může pokračovat ve žních.
Žádnou škodu také nezpůsobil oheň, který se rozhořel na sklizeném pětihektarovém poli u Olbramovic, kde zasahovaly tři profesionální jednotky hasičů z Moravského Krumlova, Hrušovan nad Jevišovkou a Pohořelic. Kromě nich byli povoláni místní dobrovolní hasiči a jednotky z Miroslavi, Jiřic a Rakšic.
foto 1
Traktor u Blížkovic po požáru.
FOTO: Hasiči Jmk