Ve Fabii po nárazu do nákladního auta uhořeli tři lidé

Aktualizováno


V tragédii se proměnila minulou středu ráno jízda Škody Fabia kombi na státní silnici nedaleko Moravských Budějovic v katastru obce Zvěrkovice. Řidič osobního auta vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde narazil do nákladního vozu jedoucího proti němu. „ Škoda Fabia začala po střetu hořet. Následky této kolize jsou fatální, při požáru v autě uhořeli tři lidé. Identifikace osob zatím není známá,“ informovala policejní mluvčí kraje Vysočina Dana Čírtková. Dodala, že osobní auto jelo ze Znojma na Jihlavu a nákladní vůz jel opačným směrem.

U požáru zasahovali dvě jednotky hasičů, z nichž jedna byla ze Znojemska. „Operační důstojník vyslal na místo profesionální hasiče z Moravských Budějovic a dobrovolné hasiče z Blížkovic. Hasiči po uhašení požáru a zadokumentování událostí policisty museli mrtvá těla vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Poté pomohli odtahové službě naložit ohořelé auto a uklidili vozovku,“ popsala zásah mluvčí hasičů kraje Vysočina Petra Musilová.

Silnice byla několik hodin neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu po vedlejších komunikacích. O půl dvanácté dopoledne zprůjezdnili jeden jízdní pruh a dopravu zde řídili kyvadlově. Zhruba o hodinu později byla doprava obnovena v obou směrech. Nehodu převzali kriminalisté z Třebíče, kteří se zabývají mimo jiné i tím, proč řidič přejel do protisměru. Podle neoficiálních a neověřených informací mělo jít o tři muže ze Znojemska, kteří jeli do zaměstnání. Jeden pocházel ze Slupi, druhý z Jaroslavic a třetí ze Strachotic.

Více informací se dočtete ve Znojemském týdnu číslo 47.