„Ve svém“ už v Šanově bydlí další hendikepovaní

Tři nové přízemní domky se zahrádkou v Šanově obývá od úterý šest klientů břežanského Zámku. Jsou to lidé s mentálním postižením, kteří se již natolik osamostatnili, že bez cizí pomoci zvládají běžné denní činnosti, jako je péče o sebe, nakupování, vaření nebo cestování. V některých činnostech sice stále potřebují podporu, kterou jim zajistí asistentky, ale tato pomoc není již tak intenzivní jako v prvních letech jejich pobytu na Zámku v Břežanech, které je jejich „mateřským“ zařízením. „Díky přestěhování šesti klientů do nových bytů se ve stávajícím chráněném bydlení na Zámku v Břežanech uvolní místo. Zde stále sdílí jeden pokoj čtyři i více klientů a v těchto podmínkách je …

FOTO: Obyvatelé nového chráněného bydlení s náměstkem hejtmana Markem Šlapalem (vlevo), ředitelem Zámku Břežany Vítem Janků (první vpravo) a starostou Šanova Petrem Škarkem (druhý zprava).

Více se dočtete a foto najdete v 39. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci zábava a média, časopisy, regionální noviny.