Ve Znojmě se chystá bitva o krále jižní Moravy

 

ve znojmě se chystá

Poněkud neočekávaně se v neděli dopoledne objevil na znojemském zimním stadionu hejtman Jihomoravského kraje Michal hašek. sešel se zde s předsedou okresního hokejového klubu Hynkem Blahou, se kterým se bavil o výkonnostním hokeji ve Znojmě a posléze i s majitelem hokejových Orlů Pavlem Oherou. Spolu se starostou znojma Vlastimilem Gabrhelem a místostarostou Janem Groisem probírali možnost sehrat ve Znojmě prestižní duel mezi Kometou a Orly Znojmo, tedy dvěma týmy, mezi kterými v poslední době panuje velká rivalita, i když hrají odlišné soutěže.
Jako hejtman celé jižní Moravy vnímám, že hokej není jen Kometa, ale že tady máme i Orly Znojmo. Hokejový zápa smezi Kometou a orly znojmo by byl určitě kvalitním zpestřením reprezentační přestávky,“ uvedl ve Znojmě Michal Hašek s tím, že s Liborem Zábranským, majitelem Komety o této možnosti už jednal. Také ve Znojmě s myšlenkou zápasu, který by se hrál o pohár Jihomoravského hejtmana souhlasí. první ročník by se měl uskutečnit v první polovině února ve Znojmě, další by mělo hostit Brno.
Hejtman Hašek se ve znojmě také seznámil se záměrem vybudovat ve Znojmě přeshraniční hokejovou akademii, kterou by mohli navštěvovat i mladí adepti othoto zimního sporu z Dolních Rakous.