Ve Znojmě se srazila motorka s autem

Prázdninové „stěhování národů“ na jih k moři o tomto víkendu se neobešlo bez rušného provozu na silnicích i dopravních nehod. V neděli krátce po poledni se na Vídeňské třídě ve Znojmě střetla motorka s osobním autem a zranil se řidič motorky.

V sobotu pár minut před třetí hodinou odpoledne se na silnici první třídy v Olbramovicích srazila dvě osobní auta. Jak uvádí na svém webu hasiči, na místě byly tři lehce zraněné osoby. „Příčiny obou dopravních nehod jsou stále v šetření dopravních policistů,“ informovala o víkendu krajská policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

Ještě před prázdninami došlo minulé pondělí u Dobšic k vážné dopravní nehodě. „Řidič Fiatu jel směrem na Znojmo a nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky. V zatáčce vjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním Opel Astra, který sjel smykem do příkopu. Fiat skončil na levé krajnici, kde se následně střetl s protijedoucím osobním Mercedes-Benz,“ informovala policejní mluvčí Kamila Haraštová. Při nehodě se vážně zranil šofér Fiatu, který byl letecky transportován do nemocnice v Brně. Zranili se také řidiči v obou dalších autech a spolujezdkyně v Opel Astra. Škoda byla vyčíslena na 145 tisíc korun. Alkohol žádný z řidičů nepil. U šoféra Fiatu nebyla vzhledem k jeho zranění dechová zkouška provedena.