Vedení města Znojma prosadilo dostavbu obchvatu, začne už v příštím roce

Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel s mluvčí města Zuzanou Pastrňákovou představují trasu obchvatu kolem města.

Vedení znojemské radnice se podařilo po čtrnácti letech v Praze prosadit konkrétní termíny dokončení znojemského obchvatu. „S radostí mohu oznámit, že s výstavbou druhé etapy obchvatu se začne příští rok a hotovo bude v roce 2018. Celý obchvat včetně napojení na rakouské hranice přes Hatě by měl být hotov v roce 2022,“ informoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Celý obchvat kolem Znojma podle projektu měří jedenáct kilometrů a bude odvádět dopravu ze středu Znojma. Průtahem města dnes projíždí přibližně 25 000 aut denně. Obchvat podle modelu intenzity dopravy odvede mimo centrum až 10 000 aut, což výrazně zklidní dopravu a zvýší kvalitu života obyvatel bydlících u dopravní tepny města.

Vedení města nedávno absolvovalo řadu intenzivních jednání na Krajském úřadě Jihomoravského kraje v Brně, na Ministerstvu dopravy a Ředitelství silnic a dálnic v Brně (ŘSD). „Dostavba znojemského obchvatu byla zařazena do plánů rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Podle informací, které mám jako starosta a zároveň člen Hospodářského výboru Parlamentu k dispozici, plánuje ŘSD zbývající etapy obchvatu dostavět v následujících osmi letech,“ potvrdil Gabrhel.

Více se dočtete zde