Vedro: Lidé kolabují i doma, záchranka na jižní Moravě vyjíždí denně až 280 krát

Přestože v červenci ani v červnu na Znojemsku žádné teplotní rekordy nepadly, horko které stále panuje, sužuje a vyčerpává. Letos přibylo dnů s vysokými, až tropickými teplotami. Na meteorologické stanici v Kuchařovicích byla v červenci překročena průměrná měsíční teplota o +2°C, na stanici v Dyjákovicích byla zase vyšší v červnu, a to o +1,7°C.

Zdravotníci záchranné služby v Jihomoravském kraji ošetří denně během velkých veder až 280 lidí. „Vyjíždíme především ke kolapsům. Lidé pociťují slabost, nevolnost, a to například na zastávkách hromadné dopravy, ale také třeba v zahrádkářských koloniích, kde pracují na zahrádce, jsou delší dobu vystaveni přímému slunci a málo pijí,“ popsala situaci mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Doplnila, že kolabují i lidé, kteří jsou doma, především senioři. Nejsou sice na slunci, ale pobývají ve vyhřátých bytech, zapomenou pít, pak jsou dehydratovaní a klesne jim tlak. V důsledku mdlob pak upadnou a způsobí si úraz. Takže ….

Více se dočtete v tištěné podobě 32. čísla Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích a v internetové verzi našeho týdeníku.