Velká cena Znojma se bude plavat v Louce

Potřetí se letošní sedmačtyřicátá Velká města Znojma v plavání bude konat v otevřeném osmidráhovém bazénu koupaliště v Louce. Tato akce se připravuje na sobotu 20. a neděli 21. září. Pořádající plavecký oddíl TJ Znojmo po předcházejících dvou ročnících pořádaných v Louce, opět letos se bude snažit vylepšit organizaci Velké ceny i když v první řadě bude nejvíc záležet na počasí.

Tyto dvoudenní závody budou rozloženy do čtyř půldenních částí. Sportovní program bude obsahovat čtrnáct disciplín pro muže i ženy, které se budou plavat finálovým systémem. Půjde o tratě padesát, sto a dvě stě metrů ve všech plaveckých způsobech.

V soutěži jednotlivců bude hlavním závodem mužů znaková dvoustovka a v kategorii žen sto metrů znak. V soutěži družstev vítězný tým získá pohár města Znojma. Na bazénu se rovněž uskuteční tradiční volba Miss Velké ceny Znojma.

Zahájení závodů bude v sobotu od 9.30 hod. rozplavbami a bude pokračovat odpoledne v 16. 00 hod. finálovými závody, v neděli je stanoven začátek rozplaveb na 9.00 hod., odpolední finálové závody budou od 15.00 hod.