Velké běžecké sólo Vojtěcha Čabaly resp. Veroniky Přistálové

Kvě 7th, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Jako velmi rozumná se jeví skutečnost, že finálový závod Znojemského běžeckého poháru se koná ve stejném termínu jako Dny partnerských měst. A když ještě vyjde počasí, není co řešit. Všude na náměstích a v ulicích starého Znojma plno zvědavých lidí, potřebné zázemí resp. šatny jsou v budově ZŠ Václavské náměstí, kde je zároveň start i cíl. Jediné, co běžcům tak trochu vadí, jsou kostky ve městě, takže např. v ulici Přemyslovců se jak živý vláček seřazují za sebou a raději běží po rovném obrubníku. Raritou jsou určitě schody a také cestička po vrstevnici Gránického údolí. Hlavnímu závodu předcházejí dopolední závody dětí, výsledky obou částí závodu „O pohár starosty“ jsou pak slavnostně vyhlašovány na hlavní tribuně Horního náměstí. Letošního XIV. ročníku ZBP se zúčastnilo 36 mužů 20 žen, což sice není mnoho, ale kvalita tím rozhodně neutrpěla. Tón závodu mužů na 7 km udávala hned od startu trojice Čabala, Čapek a Štýbnar, která také v tomto pořadí doběhla do cíle. Absolutorium zasluhuje především Vojtěch Čabala z Lukova, který své konkurenty brzy setřásl a zvítězil zcela jasně s více než minutovým náskokem za 25:10 minut. Ženy běžely jen dvě kola (tedy 3500 m) a stejně suverénním způsobem vyhrála Veronika Přistálová ze Znojma za 14:16 min.