Víkendové nehody v Moravském Krumlově, v Novém Šaldorfu a u Petrovic

Sobotní den byl ve znamení tří dopravních nehod. Mladou cyklistku srazilo osobní auto na Znojemské ulici v Moravském Krumlově v sobotu krátce před sedmou večer. Na místě zasahovali moravskokrumlovští profesionální hasiči, kteří zraněné poskytli první pomoc a pak ji předali zdravotníkům záchranné služby, kteří nezletilou dívku s lehkým zraněním převezli do brněnské dětské nemocnice.

K dopravní nehodě s jedním zraněným došlo ve stejný den kolem půl dvanácté dopoledne v Novém Šaldorfu. „Při střetu motorky a osobního auta se lehce zranil nezletilý mladík, kterého jsme převezli na chirurgii do nemocnice ve Znojmě,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Přibližně ve stejnou dobu havaroval řidič osobního auta na silnici nedaleko Petrovic. Na místo byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby, protože záchranářům byla nehoda oznámena jako vážná. Mělo jít o náraz osobního automobilu do stromu. „Vrtulník byl vyslán kvůli charakteru nehody i velké vzdálenosti od místa havárie. Muž se naštěstí zranil jen lehce, takže letěl na chirurgii do znojemské nemocnice,“ potvrdila Bothová.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 22. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.