Vinobus zajede až ke sklepům

VinobusŽhavá novinka – vinobus, který poveze návštěvníky našeho regionu za vínem do sklepů a vinohradů začne od srpna brázdit náš region. Trasa autobusu je dlouhá dvaašedesát kilometrů a spojí centrum Znojma s vinařskými obcemi, jako jsou například Hnanice či Šatov. Bus ji objede čtyřikrát denně a zastaví přímo u devatenácti vinařství nebo autobusových zastávek, které budou označeny informačními panely s informacemi o sklepech, které jsou v tom daném okruhu otevřené. Začáteční a cílovou stanicí bude Vlkova věž ve Znojmě. „Vinobus podpoří nejen vinaře VOC, ale i celou znojemskou vinařskou podoblast a cestovní ruch. Slibujeme si od něj, že k nám přivede nejen více turistů a milovníků vína, ale přinese i širší nabídku vinařů. Otevřou se některé sklepy, které nebývají běžně otevřené, rozšíří se i otevírací doby,“ představil nový projekt František Koudela, předseda znojemského sdružení VOC (Vín originální certifikace).

Nápad vinařů podpořilo město Znojmo i Jihomoravský kraj. „Jedná se o zcela nový pilotní projekt, který připravuje VOC Znojmo. Bude kombinovat cestovní ruch, vinařství a vinohradnictví. Je symbolické, že vzniká ve Znojmě, v hlavním městě vína a já bych chtěl vinařům ze zdejšího regionu za něj poděkovat,“ uvedl při své návštěvě Znojma minulé úterý hejtman kraje Michal Hašek. Jihomoravský kraj spolu s městem Znojmem, VOC Znojmo a Centrálou cestovního ruchu podepíší na podporu nevýdělečného vinobusu tříleté memorandum. To znamená, že po tuto dobu jej budou finančně podporovat.

Na každé zastávce vinobusu bude i jízdní řád. S jeho denním provozem se počítá od května do října. Mimo sezonu bude jezdit vždy v pátek, sobotu a neděli, případně také o svátcích.