Vl. Petržela: O hráčích Znojma bych mohl napsat knihu

Vlastimil Petržela s dalším renomovaným trenérem Petrem Uličným sleduje zápas mezi znojmem a Gornikem Zabrze.

 

Vlastimil Petržela s dalším renomovaným trenérem Petrem Uličným sleduje zápas mezi znojmem a Gornikem Zabrze.
Vlastimil Petržela s dalším renomovaným trenérem Petrem Uličným sleduje zápas mezi Znojmem a Gornikem Zabrze.

Patří k nejrenomovanějším trenérům u nás. Vlastimil Petržela má za sebou úspěchy v Liberci, trénoval pražskou Spartu i Slavii a několik let vedl v evropských pohárech bohatý Petrohrad. Ne každému ale jeho nekompromisní styl trénování sedí, a tak poslední roky trávil na Slovensku a v naší druhé lize. Na jaře se ujal nevděčné mise u beznadějně posledního Baníku Ostrava. Zázrak v podobě záchrany se sice nekonal, ale Petržela dal rozklížené mužstvo dohromady a bude se s ním snažit vrátit zpět mezi elitu. Právě Baník je přitom prvním soupeřem fotbalistů 1. SC Znojmo, které v sobotu prohrálo ve Slatinicích u Olomouce s polským Górnikem Zabrze 0:3. A Petržela tento zápas sledoval.

Znojmo vám asi moc nenapovědělo vzhledem k vašemu blížícímu se vzájemnému souboji…

Přiznám se vám upřímně a popravdě, my jsme sem nepřijeli na Znojmo, i když si to tady asi všichni myslí. Na Znojmo se ještě podívat pojedeme, ale tentokrát jsme přijeli na Górnik, protože tam máme vytipovaného hráče s číslem 14 (Armin Černimagič – pozn. red.), o kterého se zajímame. Většinu znojemských hráčů už znám.

Vy už jste proti Znojmu vedl ve druhé lize Vlašim, takže pro vás asi není neznámé…

Je to tak, známe je takřka všechny. Je tam sice pár nových hráčů, třeba Motal, nebo ten mladík z Vyškova, o kterého jsme se také zajímali. Jinak se to moc nezměnilo. Odešel Žondra, ale ten stejně ke konci nic nehrál. Dneska nechali sedět Stáňu (nastoupil až v závěru zápasu – pozn. red.), to je šikovný hráč, to víme… Já bych vám o znojemských hráčích mohl napsat knížku.

 

Celý rozhovor v papírovém vydání Znojemského týdne