Volby ve Znojmě vyhrála ČSSD

Navzdory tomu, že v celé republice Česká strana sociálně demokratická v komunálních volbách výrazně oslabila, ve Znojmě si s přehledem uchovala své vedoucí postavení.

V jednatřicetičlenném zastupitelstvu budou mít sociální demokraté s výsledkem 24,55 % devět mandátů. Na druhém místě o pět a půl procenta za ČSSD skončilo ANO 2011, které získalo sedm mandátů. Přes deset procent se dostalo ještě seskupení Pro Znojmo (14,02 %), které bude mít pět zastupitelů.

Na znojemské radnici usednou také tři zástupci ODS, po dvou mandátech získali komunisté, lidovci a SPD, jednoho zastupitele budou mít ve Znojmě Piráti.

Nejvíce absolutních hlasů (3 635) získal dosavadní starosta Jan Grois z ČSSD. Těsně přes tři tisíce hlasů se dostal také lékař Jan Simonides kandidující za stejnou stranu jako Jan Grois.

V Moravském Krulově zvítězilo ANO 2011 (6 mandátů) těsně před TOP 09 (5 mandátů).

V Miroslavi už nekandidoval dlouholetý starosta Augustin Forman. Zvítězilo hnutí Živá Miroslav, které bude mít v patnáctičlenném zastupitelstvu šest mandátů.

V Hrušovanech nad Jevišovkou dominovali Nezávislí současného starosty Miroslava Miloše (36,21 %). Také oni budou mít šest zastupitelů z patnácti.

V Jevišovicích žádný jednoznačný vítěz nebyl. Tři mandáty získalo hnutí Za Jevišovice krásnější, Sdružení pro Jevišovice dosavadního starosty Pavla Málka získalo dva mandáty stejně jako KDU-ČSL. Po jednom zastupiteli budou mít komunisté a Starostové pro Moravu.

 

Kompletní přehled výsledků voleb ve všech obcích a městech na Znojemsku najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-ctvrtletni-predplatne-d3965687.htm