Volební preference ukazují, že většina Znojmáků chce obchvat

Říj 1st, 2018 | By | Category: Zpravodajství

Období před volbami je rájem pro volební průzkumy všeho druhu. Naší redakci se podařilo získat exkluzivní výsledky dvou průzkumů. První měří volební preference a druhý hodnotí možné kandidáty na starosty Znojma. To nejdůležitější z nich vám přinášíme. Exkluzivní průzkum zveřejněný na stránce Komunální volby Znojmo, který byl realizován na vzorku 513 respondentů v období září, tedy v čase, kdy všechny politické strany přestavily svoji kandidátku a program, ukázal, že většina voličů si přeje dokončení obchvatu. Dokončení posledních 752 metrů obchvatu, které uvolní dopravu směrem na Brno, je totiž hlavním programovým bodem znojemské ČSSD. Preference ČSSD můžeme vysvětlit i osobou silného lídra. Na současném starostovi lidé nejvíce oceňují komunikaci s lidmi a zájem o občany, v menší míře také jeho snahu o rozvoj města. Silné je jeho vnímání jako člověka, který se snaží měnit město Znojmo k lepšímu. Z focus group plyne, že občané oceňují jeho angažmá v souvislosti s dostavbou obchvatu. Na pozici starosty aktuálně nemá konkrétního konkurenta. Více než polovina dotázaných (54 %) se domnívá, že Jan Grois by byl dobrým starostou i v následujícím volebním období. Mají-li lidé říci, zda by byl lepším starostou Jan Grois nebo Jan Blaha, pak se jasně přiklání na stranu Jana Groise – za lepšího starostu jej považuje 43 % dotázaných, Jana Blahu preferuje desetinu respondentů (12 %).

Byl by Jan Grois dobrým starostou i v následujícím volebním období – to ukazuje volební průzkum jehož výsledky jsou v grafu dole.

Článek a grafy najdete také v tištěné podobě 40. čísla Znojemského týdne, který je k dostání v trafikách a na novinových stáncích a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-40-2018-d5470329.htm.

 

Comments are closed.