Volejbalista Robert Knebl byl nominován na ME

Beachvolejbalový talent Robert Knebl přivezl z letní Olympiády dětí a mládeže bronz a získal nominaci na Mistrovství střední Evropy v plážovém volejbalu do 16 let!

IX. letní olympiáda dětí (dále jen LODM) a mládeže České republiky je minulostí, ale o historický bronz v plážovém volejbale se zasloužili hráči z VK Pegas Znojmo, reprezentující Jihomoravský kraj. O úspěch se zasloužili teprve patnáctiletý Robert Knebl a šestnáctiletý Matyáš Rozsypal. Oba hráči odehráli na celé olympiádě nejvíce zápasů a v rozhodujícím zápase o bronz vyhráli 2:0 (21:9, 22:20) proti Moravskoslezskému kraji. Tento fakt potvrzuje, že vrcholové sportovce má město Znojmo i v řadách plážového volejbalu, který zažívá v poslední době v rámci celé České republiky neskutečný boom. Robert Knebl a Matyáš Rozsypal hned z olympiády jeli na UNIQA Mistrovství České republiky v beachvolejbalu do 17 let v Brně, kde se rozhodně ve starší kategorii neztratili a získali cenné 7. místo.

Tyto úspěchy přesvědčili Přemysla Kubaly, aktuálně manažera české reprezentace mládeže, dříve známého jako reprezentanta ČR ve volejbale a olympionika v plážovém volejbalu v Londýně o nominaci mladšího hráče Roberta Knebla (aktuálně bodově patří mezi „TOP 6“ beachvolejbalových hráčů v kategorii mladších kadetů tj. roč. 2004 a mladší) na beachvolejbalové Mistrovství „střední“ Evropy (dále jen pod oficiálním názvem MEVZA) v kategorii U16, známé také pod názvem Mistrovství Středoevropského poháru).

 

Více najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-32-2019-d5650932.htm?o=1