Volejbaloví žáci VK Pegas vyhráli krajské finále poháru

Dub 10th, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy

Městská hala v parku patřila včera mládežnickému volejbalu, konalo se zde krajské finále Českého poháru. Vedle domácího VK Pegas Znojmo do něj postoupily týmy Kuřimi, Vyškova, Letovic a čtyři brněnská družstva . ZŠ Milénova A a B, ZŠ Vejrostova a Volejbal Brno.

Domácí chlapci začali proti Kuřimi jednoznačným vítězstvím 2:0 (11, 7). Ve druhém zápase pak porazili ZŠ Milénovu B opět 2:0 (9, 17) a zajistili si postup do semifinále, kde narazili na stejného soupeře, který se tam dostal z opravného zápasu. Ani na podruhé neměli mladí znojemští volejbalisté s béčkem ZŠ Milénova větší problémy. Hned na začátku prvního setu se dostali do výrazného náskoku a soupeři nedali šanci. Po výhře 2:0 (8, 13) je tak před domácím publikem čekalo finále proti áčku stejného týmu. Tentokrát byl průběh o něco vyrovnanější, ale ani v souboji o zlato neztratili hráči VK Pegas Znojmo ani set, když vyhráli 2:0 (21, 15) a mohli tak zvednou pohár pro vítěze nad hlavu. Na třetím místě skončila ZŠ Milénova B, čtvrtá byla ZŠ Vejrostova Brno.